Stary samochód - co zrobić?


Stary samochód może być zarówno powodem do dumy, jak i uciążliwym problemem, który stanowi źródło utrapienia. Naturalną rzeczą jest, że można odczuwać wobec niego sentyment.

W jaki sposób jednak zachować się, gdy stare auto stało się kłopotem?

Jednym ze sposobów jest udanie się do profesjonalnego skupu aut. Placówki te posiadają znakomicie rozeznaną w temacie kadrę, które dzięki sporemu bagażowi doświadczenia jest w stanie wycenić stary samochód. Działalność skupu aut zazwyczaj skupia się jednak jedynie na dokonywaniu kupna wyłącznie kompletnych aut. Jest to sposób, który pozwala na szybkie, bezproblemowe oraz ekonomiczne pozbycie się starego samochodu, gdyż firmy te w większości przypadków odbierają samochody na swój koszt. Proces ten nie naraża interesanta na dodatkowe koszty powiązane z dokonywaniem przeglądu, a co za tym idzie pozwala na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale również czasu. W przypadku podjęcia się tej czynności należy w ciągu 30 dni zgłosić ten fakt w urzędzie (jest to bezpłatne).

Jeżeli auto jest niekompletne, to prawdopodobieństwo jego sprzedaży spada niemal do zera. Należy je wtedy dostarczyć na swój koszt do stacji demontażu pojazdów, gdyż wyłącznie ta placówka jest w stanie wydać zaświadczenie, które pozwala na wyrejestrowanie samochodu. Z takim zaświadczeniem należy udać się do urzędu, a następnie wyrejestrować auto. Na podjęcie tej czynności ma się 30 dni, a jej koszt wynosi 10zł. Oprócz wspomnianego zaświadczenia niezbędny będzie dowód rejestracyjny, polisa OC, tablice rejestracyjne oraz karta pojazdu (jeżeli została wydana). Uwolnienie się od starego samochodu nie jest zatem czynnością tak trudną, jak mogłoby się wydawać, jednakże wymaga ona poświęcenia jej nieco czasu.