Auto skup - katalog motoryzacyjny

Samochodowy tuning optyczny - czy warto inwestować w wyposażenie pojazdu?

Samochodowy tuning optyczny - czy warto inwestować w wyposażenie pojazdu?
Wizualne modyfikacje samochodu już dawno przestały być domeną pojazdów typowo sportowych. Dziś, części tuningu optycznego coraz mniej przypominają produkty, w które wyposażone były samochody np. dekadę temu. Nowoczesne elementy tuningu optycznego mają zupełnie inne formy, są tworzone z innych materiałów, mają mniejszą masę i mogą realnie polepszać aerodynamikę samochodu. Czy części tuningu optycznego pasują do każdego pojazdu? Czy warto inwestować w zupełnie nowe produkty zamiast szukać ich np. na giełdzie lub w serwisach ogłoszeniowych?

Tuning optyczny bardzo mocno ewoluował w ostatnich latach. Niegdyś elementy wyposażenia były duże, ciężkie i tak naprawdę niezbyt funkcjonalne. Dziś, części te są znacznie mniejsze, przez co sportowy wygląd samochodu jest "przytłoczony". Zakup nowoczesnych części tuningu optycznego to świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą jedynie zaakcentować estetykę pojazdu, poprawiając jednocześnie jego aerodynamikę.

Spoilery
Istnieje kilka grup części tuningu optycznego, jakie oferują nowoczesne firmy zajmujące się produkcją wyposażenia. Jednymi z najczęściej wybieranych elementów wyposażenia są spoilery. I to na przykładzie tych elementów widać, jak bardzo zmienił się samochodowy tuning optyczny w ostatnich latach. Kilka lat temu spoilery były duże, ciężkie i niespecjalnie estetyczne. Spoilery te tworzone były najczęściej z włóka szklanego, które jest dziś wypierane przez lżejszy ABS. Oferowane obecnie spoilery mają najczęściej formę niedużych lotek lub listewek, które montuje się pry pomocy taśmy dwustronnej. W zależności od modelu pojazdu, nakładki montuje się na drzwiach bagażnika lub krawędzi dachu. Co istotne, spoiler https://maxtondesign.pl/product-pol-6610-SPOILER-TYLNY-INFINITI-G35-COUPE.html ma wpływ na polepszenie aerodynamiki pojazdu. Jest to efektem zwiększonego nacisku, jaki na tylną oś wywiera powietrze przepływające po karoserii. W ten sposób wyraźnie polepsza się przyczepność, zwłaszcza podczas przejazdów z większą prędkością.

Dokładki progów
Kolejnymi produktami, jakie należą do samochodowego tuningu optycznego są dokładki progów, nazywane często także listwami. Mają podłużną i płaską formę i stanowią połączenie dla elementów wyposażenia znajdujących się w przedniej oraz tylnej części pojazdu. Za sprawą dokładek progów wizualnie obniża się nadwozie, przez do pojazd zyskuje bardziej sportowy wygląd. Dokładki progów mogą mieć różne formy i występują w różnych rodzajach czy kolorach. W ofertach producentów wyposażenia tuningowego dostępne są produkty w rozmaitych wykończeniach, co pozwoli stworzyć nowoczesny i w pełni spersonalizowany tuning optyczny.

Splittery przednie i tylne
Następną grupą części tuningu optycznego są splittery https://maxtondesign.pl/product-pol-911-Splitter-Przedni-Subaru-Impreza-MK2-WRX-STI-Blobeye.html . Elementy te mają wiele form i montuje się je zarówno w przedniej, jak i tylnej części pojazdu. Z tyłu stosuje się splittery tylne środkowe oraz tylne boczne. Elementy tylne mają typowo estetyczne zastosowanie i podkreślają jedynie sportowy charakter pojazdu. Nieco inaczej funkcjonują splittery przednie. Elementy te optycznie obniżają nadwozie, eksponując sportowy wygląd pojazdu. Co więcej, dokładki przednie mają duży wpływ na polepszenie aerodynamiki pojazdu. Dzięki elementowi powietrze dostające się pod zderzak z większą siłą naciśnie na przednią oś, co w efekcie przełoży się na polepszenie przyczepności i stabilności. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, producenci tuningu oferują wiele ciekawych wersji splitterów przednich, np. hybrydowe czy racingowe.

Nowe, pochodzące prosto od producenta części tuningu optycznego są zdecydowanie lepszą inwestycją niż zakup używanych produktów z drugiej ręki. Wybierając wyposażenie od producenta masz pewność, że elementy te są odpowiednio dopasowane do wersji samochodu, nie posiadają żadnych uszkodzeń i są objęte gwarancją. Takich udogodnień z pewnością nie będzie w przypadku zakupu używanych części tuningu optycznego. Co więcej, producenci wyposażenia motoryzacyjnego tworzą elementy tuningu do wielu samochodów, dzięki czemu wielu kierowców może odmienić wygląd pojazdu. Marka Maxton Design jest jedną z wiodących na rynku polskim. Firma działa w branży od wielu klat i ma dziś ugruntowaną pozycję w branży. Jeżeli zależy Ci na nowoczesnych częściach tuningu wysokiej jakości, produkty Maxton Design bez wątpienia spełnią Twoje oczekiwania.

Podobne tematy w bazie

Samochodowy tuning optyczny - czy warto inwestować w wyposażenie pojazdu?

Samochodowy tuning optyczny - czy warto inwestować w wyposażenie pojazdu?

Wizualne modyfikacje samochodu już dawno przestały być domeną pojazdów typowo sportowych. Dziś, części tuningu optycznego coraz mniej przypominają produkty, w które wyposażone były samochody np. dekadę temu. Nowoczesne elementy
Problemy z układem turbo

Problemy z układem turbo

Zadaniem turbosprężarki jest nie tylko eliminowanie związków chemicznych szkodliwych dla środowiska, ale również sprawia ona, że praca silnika jest bardziej efektywna, a auto w rezultacie potrafi osiągać lepsze wyniki podczas jazdy.
Motocyklem przez świat

Motocyklem przez świat

Dla wielu osób motocykle to nie tylko pojazd, którym może przemieścić się z miejsca na miejsce, lecz sposób na życie. Nie wyobrażają sobie życie bez motocykla. Zloty motocyklowe i podróże są najlepszym czasem n
Kupno samochodu używanego

Kupno samochodu używanego

Chcesz kupić używany samochód ? Dowiedz się, jakich nie popełniać błędów i wybrać sprawny pojazd.

Losowo wybrane z katalogu

Skup-samochodów Kraków

Skup-samochodów Kraków

ul. Raciborska 12 30-384 Kraków woj. Małopolskie
Skup-samochodów to profesjonalna firma, gdzie sprzedasz swój samochód za atrakc
http://skup-aut-krakow.pl/
Ilość odwiedziń: 1220
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 19.01.2022
Data dodania: 08.01.2019
skup samochodów Kraków skup aut w Krakowie
Auto-Kris

Auto-Kris

ul. Bogatyńska 10A 01-461 Warszawa woj. Mazowieckie
Auto-Kris Skup Aut Warszawa to lider skupu samochodów w mieście. Prowadzi skup samochod&oa
http://skupie-auta.pl/
Ilość odwiedziń: 1015
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 16.01.2022
Data dodania: 08.01.2019
skup aut warszawa skup samochodów warszawa
Skup Aut Warszawa

Skup Aut Warszawa

ul. Buszycka 18C 02-869 Warszawa woj. Mazowieckie
Skup Aut Warszawa przyjmuje używane samochody osobowe w zamian za szybką i atrakcyjną gotó
https://skupauta.warszawa.pl/
Ilość odwiedziń: 1519
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 17.01.2022
Data dodania: 08.01.2019
skup aut warszawa skup samochodów warszawa
Autoskup

Autoskup

Rzeszów woj. Podkarpackie
Autoskup to firma prężnie działająca w całej Polsce, w tym również na terenie wojew&o
http://skupujemyauta.pl
Ilość odwiedziń: 1164
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 16.01.2022
Data dodania: 08.01.2019
autoskup Rzeszów skup aut w Rzeszowie skup samochodów Rzeszów