Auto skup - katalog motoryzacyjny

Samochodowy tuning optyczny - czy warto inwestować w wyposażenie pojazdu?

Samochodowy tuning optyczny - czy warto inwestować w wyposażenie pojazdu?
Wizualne modyfikacje samochodu już dawno przestały być domeną pojazdów typowo sportowych. Dziś, części tuningu optycznego coraz mniej przypominają produkty, w które wyposażone były samochody np. dekadę temu. Nowoczesne elementy tuningu optycznego mają zupełnie inne formy, są tworzone z innych materiałów, mają mniejszą masę i mogą realnie polepszać aerodynamikę samochodu. Czy części tuningu optycznego pasują do każdego pojazdu? Czy warto inwestować w zupełnie nowe produkty zamiast szukać ich np. na giełdzie lub w serwisach ogłoszeniowych?

Tuning optyczny bardzo mocno ewoluował w ostatnich latach. Niegdyś elementy wyposażenia były duże, ciężkie i tak naprawdę niezbyt funkcjonalne. Dziś, części te są znacznie mniejsze, przez co sportowy wygląd samochodu jest "przytłoczony". Zakup nowoczesnych części tuningu optycznego to świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą jedynie zaakcentować estetykę pojazdu, poprawiając jednocześnie jego aerodynamikę.

Spoilery
Istnieje kilka grup części tuningu optycznego, jakie oferują nowoczesne firmy zajmujące się produkcją wyposażenia. Jednymi z najczęściej wybieranych elementów wyposażenia są spoilery. I to na przykładzie tych elementów widać, jak bardzo zmienił się samochodowy tuning optyczny w ostatnich latach. Kilka lat temu spoilery były duże, ciężkie i niespecjalnie estetyczne. Spoilery te tworzone były najczęściej z włóka szklanego, które jest dziś wypierane przez lżejszy ABS. Oferowane obecnie spoilery mają najczęściej formę niedużych lotek lub listewek, które montuje się pry pomocy taśmy dwustronnej. W zależności od modelu pojazdu, nakładki montuje się na drzwiach bagażnika lub krawędzi dachu. Co istotne, spoiler ma wpływ na polepszenie aerodynamiki pojazdu. Jest to efektem zwiększonego nacisku, jaki na tylną oś wywiera powietrze przepływające po karoserii. W ten sposób wyraźnie polepsza się przyczepność, zwłaszcza podczas przejazdów z większą prędkością.

Dokładki progów
Kolejnymi produktami, jakie należą do samochodowego tuningu optycznego są dokładki progów, nazywane często także listwami. Mają podłużną i płaską formę i stanowią połączenie dla elementów wyposażenia znajdujących się w przedniej oraz tylnej części pojazdu. Za sprawą dokładek progów wizualnie obniża się nadwozie, przez do pojazd zyskuje bardziej sportowy wygląd. Dokładki progów mogą mieć różne formy i występują w różnych rodzajach czy kolorach. W ofertach producentów wyposażenia tuningowego dostępne są produkty w rozmaitych wykończeniach, co pozwoli stworzyć nowoczesny i w pełni spersonalizowany tuning optyczny.

Splittery przednie i tylne
Następną grupą części tuningu optycznego są splittery. Elementy te mają wiele form i montuje się je zarówno w przedniej, jak i tylnej części pojazdu. Z tyłu stosuje się splittery tylne środkowe oraz tylne boczne. Elementy tylne mają typowo estetyczne zastosowanie i podkreślają jedynie sportowy charakter pojazdu. Nieco inaczej funkcjonują splittery przednie. Elementy te optycznie obniżają nadwozie, eksponując sportowy wygląd pojazdu. Co więcej, dokładki przednie mają duży wpływ na polepszenie aerodynamiki pojazdu. Dzięki elementowi powietrze dostające się pod zderzak z większą siłą naciśnie na przednią oś, co w efekcie przełoży się na polepszenie przyczepności i stabilności. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, producenci tuningu oferują wiele ciekawych wersji splitterów przednich, np. hybrydowe czy racingowe.

Nowe, pochodzące prosto od producenta części tuningu optycznego są zdecydowanie lepszą inwestycją niż zakup używanych produktów z drugiej ręki. Wybierając wyposażenie od producenta masz pewność, że elementy te są odpowiednio dopasowane do wersji samochodu, nie posiadają żadnych uszkodzeń i są objęte gwarancją. Takich udogodnień z pewnością nie będzie w przypadku zakupu używanych części tuningu optycznego. Co więcej, producenci wyposażenia motoryzacyjnego tworzą elementy tuningu do wielu samochodów, dzięki czemu wielu kierowców może odmienić wygląd pojazdu. Marka Maxton Design jest jedną z wiodących na rynku polskim. Firma działa w branży od wielu klat i ma dziś ugruntowaną pozycję w branży. Jeżeli zależy Ci na nowoczesnych częściach tuningu wysokiej jakości, produkty Maxton Design bez wątpienia spełnią Twoje oczekiwania.

Podobne tematy w bazie

Samochodowy tuning optyczny - czy warto inwestować w wyposażenie pojazdu?

Samochodowy tuning optyczny - czy warto inwestować w wyposażenie pojazdu?

Wizualne modyfikacje samochodu już dawno przestały być domeną pojazdów typowo sportowych. Dziś, części tuningu optycznego coraz mniej przypominają produkty, w które wyposażone były samochody np. dekadę temu. Nowoczesne elementy
Problemy z układem turbo

Problemy z układem turbo

Zadaniem turbosprężarki jest nie tylko eliminowanie związków chemicznych szkodliwych dla środowiska, ale również sprawia ona, że praca silnika jest bardziej efektywna, a auto w rezultacie potrafi osiągać lepsze wyniki podczas jazdy.
Motocyklem przez świat

Motocyklem przez świat

Dla wielu osób motocykle to nie tylko pojazd, którym może przemieścić się z miejsca na miejsce, lecz sposób na życie. Nie wyobrażają sobie życie bez motocykla. Zloty motocyklowe i podróże są najlepszym czasem n
Kupno samochodu używanego

Kupno samochodu używanego

Chcesz kupić używany samochód ? Dowiedz się, jakich nie popełniać błędów i wybrać sprawny pojazd.

Losowo wybrane z katalogu

Gabinet Stomatologiczny Kołodziejczykowie

Gabinet Stomatologiczny Kołodziejczykowie

ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 10a 35-509 Rzeszów woj. Podkarpackie
Rodzinny Gabinet Stomatologiczny Kołodziejczykowie usytuowany jest w Rzeszowie, przy ulicy Obrońc?
https://www.kolodziejczykowie.pl/
Ilość odwiedziń: 134
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 31.03.2023
Data dodania: 06.12.2022
dentysta rzeszów ortodonta rzeszów stomatolog rzeszów wybielanie zębów rzeszów
Klinika chirurgii naczyniowej  Doppler Instytut

Klinika chirurgii naczyniowej Doppler Instytut

ul. Josepha Conrada 24 01-922 Warszawa woj. Mazowieckie
Warszawska klinika Angiochirurgii www.dopplerinstytut.pl skupia wielu lekarzy zajmujących si
https://www.dopplerinstytut.pl/
Ilość odwiedziń: 197
Ocena: 0
Komentarzy: 3
Ostatnia wizyta: 31.03.2023
Data dodania: 22.06.2022
flebolog warszawa klinika naczyniowy Warszawa Dopplerinstytut w Warszawie leczenie żylaków Warszawa
Auto-Kris Skup aut

Auto-Kris Skup aut

ul. Guderskiego 3 03-982 Warszawa woj. Mazowieckie
Auto Kris to firma z Warszawy, która prowadzi swoją działalność na terenie całego kraj
http://www.auto-kris.com/
Ilość odwiedziń: 1792
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 28.03.2023
Data dodania: 08.01.2019
skup aut warszawa skup samochodów warszawa
Piece cukiernicze HASBORG

Piece cukiernicze HASBORG

ul. Rakszawa 508 37-111 Rakszawa woj. Podkarpackie
Maszyny cukiernicze HASBORG to marka o światowej renomie. Dzięki pomysłowości i aktywności...
https://www.hasborg.pl/
Ilość odwiedziń: 181
Ocena: 0
Komentarzy: 1
Ostatnia wizyta: 31.03.2023
Data dodania: 02.12.2022
producent maszyn cukierniczych producent maszyn piekarniczych maszyny do produkcji ciastek linie do produkcji ciastek